13.8 C
Prizren
E hënë, 29 Maj, 2023

Leipzig arrin marrëveshje me Milot Rashicën

Milot Rashica dhe Leipzig thuhet të kenë mbyllur marrëveshjen.

Nicolo Schira, ekspert i merkatos italiane, raporton të jetë arritur marrëveshja mes Milot Rashicës dhe skuadrës së Leipzig, transmeton lajmi.net.

Skuadra gjermane ka mbyllur vetëm marrëveshjen personale me lojtarin kosovar.

Tani po punohet në drejtim të finalizimit të marrëveshjes me skuadrën, për kartonin e lojtarit.

Werder Bremene ka kërkuar 30 milionë euro për të liruar kartonin e yllit të Kosovës.

Më Shumë

Parashikimi i motit për këtë javë

Në Kosovë në këtë javë pritet të mbajë mot i ngjashëm me të javës së kaluar. Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, deri më 2 qershor...

Mentor Alishani, zgjedhet rektor i Universitetit të Prizrenit “Ukshin Hoti”

Mentor Alishani është zgjedhur rektor i Universitetit të Prizrenit “Ukshin Hoti”. Alishani është emëruar me 7 vota pro, pra të gjithë anëtarët kane votuar për...

Mona Liza

Lajmet e Fundit