11.8 C
Prizren
E martë, 28 Maj, 2024

Leonardo DiCaprio në rolin e Steve Jobs

dicaprio-jobsLeonardo DiCaprio mund të interpretojë bashkëthemeluesin e “Apple”, Steve Jobs, në një film të ri biografik. Nëse do të arrijë marrëveshjen, aktori 39-vjeçar do të bashkohet sërish me regjisorin Danny Boyle, me të cilin ka punuar për filmin “The Beach” në vitin 2000.

Sipas “The Holywood Reporter”, skenari i filmit të ri biografik mbi Steve Jobs është shkruar nga fituesi i çmimit Oscar, Aaron Sorkin, i cili është bazuar në biografinë e Walter Isaacson.

Filmi i ri mbi Jobs vjen pak kohë pas atij që kishte si protagonist aktorin Ashton Kutcher. “Jobs” u lançua vitin e kaluar dhe ishte një dështim total në “box-office”

Më Shumë

Kryeministri Kurti përkujtoi 27 martirët e Tusuzit

Mëngjesin e sotëm, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, e nisi me homazhe në qytetin e Prizrenit, duke vendosur kurora me lule tek...

Jennifer Lopez thotë këto fjalë për Ben Affleck, mes aludimeve për ndarje!

Mes spekulimeve të shumta për statusin e martesës së Ben Affleck dhe Jennifer Lopez, kjo e fundit ka dhënë një intervistë në Jimmy Kimmel...

Lajmet e Fundit