12.8 C
Prizren
E diel, 2 Tetor, 2022

Limaj e Krasniqi e tkurrin PDK-në

Fatmir Limaj dhe jakup Krasniqi22Largimi i Fatmir Limajt e Jakup Krasniqit nga Partia Demokratike e Kosovës, nuk do të kalojë pa pasoja për subjektin aktualisht më të madh në vend. Gjatë gjithë ditës së mërkurë pothuajse asnjë nga zyrtarët e lartë të PDK-së nuk kanë qenë në gjendje të flasin për vendimin e Limajt, për krijimin e partisë së re bashkë me Jakup Krasniqin.

Pavarësisht insistimeve të gazetës, duke u nisur nga nënkryetari Hajredin Kuçi, anëtarë tjerë të kryesisë, Blerand Stavileci, madje edhe deputeti Adem Grabovci, asnjëri nga ta nuk kanë qenë në gjendje ta thonë asnjë fjalë. Ata gjatë gjithë ditës janë parë në aktivitetet e tyre nëpër institucionet shtetërore, porse i kanë ikur çdo kontakti me gazetarë,shkruan Tribuna

Shumica prej tyre, duke përfshirë edhe kreun e partisë Hashim Thaçi, nuk janë parë në disponim të mirë gjatë kohës sa ishin në mbledhje të rregullt të Qeverisë. I vetmi që ka thënë pak fjalë për deklaratat e Limajt, ka qenë Bajram Rexhepi, por edhe ky i fundit është përgjigjur vetëm për pjesën ku Limaj ka kritikuar punën e Ministrisë së Punëve të Brendshme

Më Shumë

Ekonomistët: Qeveria të lejoj tërheqjen e 30% të mjeteve nga Trusti

Kur tërheqja e parave nga Trusti Pensional është sërish në diskutim, vlera e këtij fondi është më e vogël për disa miliona euro. Tash e...

SBASHK pyet grevistët: A fillojmë mësimin nga 3 tetori deri në janar?

Me një letër të hapur, Këshilli Grevist i SBASHK-ut, u është drejtuar të gjithë mësimdhënësve të Kosovës. Në këtë letër, ky Këshill deklaron se...

Lajmet e Fundit