Kur dukej se Arthur Melo do të mbetej te Juventusi, më në fund ka ardhur një lajm i mirë për lojtarin dhe klubin italian.

Zonja e Vjetër nuk e kishte në plane për sezonin e ri, derisa nuk kishte oferta konkrete për brazilianin.

Por në ditën e fundit të afatit kalimtar të verës, Liverpooli ka arritur marrëveshje me Juventusin për huazimin e brazilianit.

 

Do të jetë një huazim i thjeshtë me Liverpoolin që nuk e ka të drejtën e blerjes.

Braziliani është nisur drejt Anglisë ku do t’i kryej testet mjekësore pasdite.

 

26-vjeçari me të marrë një telefonatë nga Liverpooli ka pranuar menjëherë huazimin në Anfield. /Telegrafi/