15.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

“Loyola-Gymnasium” shënon datëlindjen e 18-të

Me një program të pasur kulturo-artistik, ALG “Loyola-Gymnasium” sot ka festuar 18-vjetorin e themelimit, me një aktivitet të larmishëm, i njohur si Dita e Dyerve të Hapura.

Në fillim, të pranishmëve u kanë uruar mirëseardhje u.d. drejtoresha ekzekutive e ALG “Loyola-Gymnasium”, M. Lindita Spaqi, drejtori i “Loyola-Gymnasium”, z. Enver Sulaj dhe kryetari i Bordit të ALG-së, dr. z. Mattias Czech, ndërsa fjalë rasti kanë mbajtur Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, z. Jorn Rohde, drejtoresha e DKA-së në Prizren, Luljeta Veselaj-Gutaj dhe vikari gjeneral i Ipeshkvisë së Kosovës, don Shan Zefi.

Programi qendror është shfaqur para të pranishmëve të shumtë në amfiteatrin e shkollës, ku përveç të ftuarve dhe mysafirëve të shumtë nga Kosova, kishte edhe të ftuar, mbështetës të ALG-së dhe nxënës e kolegë mësimdhënës nga Gjermania.

Dita e Dyerve të Hapura ka vijuar nëpër të gjitha hapësirat tjera të kampusit të “Loyola-Gymnasium”, ku janë janë zhvilluar aktivitete sportive, janë hapur ekspozita me punime në pikturë e punime artizanale, janë shfaqur materiale filmike nga veprimtaritë në shkollë, eksperimente në laboratore etj.

https://fb.watch/kd70V_B6B7/

Më Shumë

Barnetta: Xhaka është lider i vërtetë

Bayer Leverkuseni luan sot prej orës 17:30 ndaj Ëerder Bremenit. Me fitore, skuadra e Granit Xhakës shpallet kampione e Bundesligës. Dhe merita të mëdha...

FSK pranon kamionë ushtarak gjerman në vlerë 2.7 milionë €

Forcat e Sigurisë së Kosovës janë bërë me pesë kamionë ushtarak sot pas ceremonisë së pranim-dorëzimit të mjeteve në vlerë prej 2.7 milionë eurove...

Lajmet e Fundit