23.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Prill, 2024

Mane shpjegon kalimin te Bayern: Klubi i duhur, në kohën e duhur

Sadio Mane është lojtari më i ri i Bayern Munich. Senegalezi ditën e djeshme kreu vizitat mjeksore te bavarezët.

Anësori shpjegoi dhe pse mori vendimin për t’u larguar nga Liverpool-i në drejtim të kampionëve të Bundesliga-s.

“Jeta ime ka qenë gjithmonë një sfidë. Kur agjenti im më tha për herë të parë për interesimin e Bayern Munich, u emocionova menjëherë”, theksoi Mane.

“E pashë veten aty menjëherë. Për mua, ishte klubi i duhur në kohën e duhur”.

“Është një nga klubet më të mëdha në botë dhe ekipi gjithmonë lufton për të gjithë titujt. Për mua, kjo është arsyeja pse ishte një ide shumë e mirë dhe vendimi i duhur të vija këtu”.

“E gjeta veten në planin e Bayern-it më shumë se kushdo tjetër”, përfundoi Mane.

30-vjeçari u bë pjesë e Liverpool-it gjashtë sezone më parë nga Southampton-i. Me të kuqtë ai realizoi 269 paraqitje, 120 gola dhe 48 asiste.

/Albanianpost.com

Më Shumë

Lukaku preferon kalimin në Saudi Pro League

Eksperienca e Romelu Lukakut në futbollin evropian duket se po shkon drejt fundit. Sulmuesi belg është i huazuar aktualisht në Romë, por në pronësi të...

Vedat Muriqi luan sot kundër liderit të La Ligë

Real Madridi do të luajë në udhëtim te Mallorca e Vedat Muriqit dhe do ta kërkojë vazhdimësinë e rezultateve pozitive në garën për titull...

Lajmet e Fundit