17.9 C
Prizren
E enjte, 9 Shtator, 2021

‘Marca’: Spanja vuajti kundër Kosovës së frikshme

Spanja ka shënuar fitore me rezultat 2:0 në “Fadil Vokrri” kundër Kosovës.

Pablo Fornals dhe Ferran Torres, ishin dy golashënuesit e “Furisë së kuqe”. Për ndeshjen ka shkruajtur gazeta sportive “Marca”. Në artikullin e saj shkruan se Spanja vuajti në ndeshjen kundër Kosovës.

“Marca” thekson faktin se çfarëdo rezultati tjetër do të mund t’i rrezikonte Spanjës vendin e parë në grupin B.

“Furia e kuqe” e kishte njërin sy në kryeqytetin kosovar dhe tjetrin në Athinë, ku Suedia përballej me Greqinë.

Në fund, fati i buzëqeshi Spanjës, e cila ia doli ta mposhtë 2:0 Kosovën dhe Greqia i bëri nder duke e mundur Suedinë 2:1, që nënkupton se ish-kampionia e botës e ka tani fatin në duar të veta.

Planet do të mund t’i prisheshin spanjollëve nëse Muriqi, Rashica, Rashani dhe Loshaj do t’i shfrytëzonin rastet që i patën.

“Spanja vuan për ta fituar ndaj Kosovës”, ishte titulli i raportit të gazetës për ndeshjen në Prishtinë.

“Ishte e qartë pas rifillimit të ndeshjes (pas pushimit mes pjesëve) se duhej ta rrisnim epërsinë sa më shpejt që ishte e mundur, sepse në çdo çast Kosova mund të ta fusë frikën në palcë. Dhe kështu bëri”.

Spanja mbetet lidere e Grupit B tani me 13 pikë, katër më shumë sesa Suedia në vendin e dytë.

Por kjo e fundit i ka dy ndeshje më pak të zhvilluara. Greqia është e treta me 6 pikë, ndërsa Kosova e katërta me 4 pikë. Gjeorgjia është e fundit me një pikë.

Spanja do ta ketë një përballje të fundit me Suedinë dhe aty pritet të vendoset fituesi i grupit, i cili shkon direkt në Katar 2022. Vendi i dytë duhet të luajë në “play-off” për kualifikim.

Më Shumë

Gruaja tregon mesazhet që i gjeti bashkëshortit në telefon, ja çfarë i dërgonte ai koleges së tij

Një 57-vjeçare tregon se bashkëshorti i saj është i varur ndaj pornografisë. Ndonëse kanë 30 vite të martuar, ai flet me gra të tjera,...

Ambasada e Gjermanisë ka një njoftim të rëndësishëm për kosovarët që duan të punojnë atje

Ambasada e Gjermanisë në Kosovë ka dalë me një njoftim të ri rreth caktimit të termineve për viza pune. Përmes një postimi në faqen zyrtare,...

MSh-ja njofton se qendrat e vaksinimit do të punojnë edhe të dielën

Ministria e Shëndetësisë u ka bërë thirrje qytetarëve që të vaksinohen, në veçanti shtatzënave meqë theksojnë se nuk ka dëshmi shkencore që vaksinimi ka...

Dy dasma në Prizren, policia i gjobitë dhe i shpërndan të pranishmit

Të dielën, policia në Prizren gjatë inspektimit te salloneve te dasmave për respektimin e masave anti-COVID, ka hasur në një organizim familjar. Siç njoftohet, policia...

Quni: Qendra Sportive “Sezair Surroi” në Prizren është ngulfatur nga gërmadhat

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka vizituar sot Qendrën Sportive "Sezair Surroi" të këtij qyteti. “Si në shumë dështime të tjera,...

Iku për t’u strehuar në Emiratet e Bashkuara Arabe pas avancimit të talebanëve, ish-presidenti i Afganistanit i kërkon falje popullit

Ish-presidenti afgan, Ashraf Ghani, i ka kërkuar falje popullit të Afganistanit pasi iku për t’u strehuar në Emiratet e Bashkuara Arabe. “Largimi nga Kabuli ishte...

Këtyre moshave u takojnë 32 viktimat e sotme në Kosovë

32 viktima janë regjistruar në 24 orët e fundit në Kosovë si pasojë e COVID-19, raporton Gazeta Express. Viktima më e re gjatë kësaj kohe...

Vitia nuk e përjashton mundësinë për masa të reja antiCOVID para 13 shtatorit

Ministri i Shëndetësisë Arben Vitia ka bërë të ditur detaje nga takimi që ka pasur me përfaqësuesit e institucioneve shëndetësore në lidhje me gjendjen...

173 pacientë po marrin trajtim mjekësor për COVID-19 në spitalin e Prizrenit

Në klinikat e QKUK-së dhe spitalet e përgjithshme 1,174 pacientë po marrin trajtim mjekësor nga COVID-19, 1,054 nga ta janë të konfirmuar me COVID-19, 1017...

Ndërron jetë 18 vjeçari që u lëndua nga rrëzimi i lisit mbi Marash të Prizrenit

Ka ndërruar jetë djaloshi 18 vjeçar E.Sh nga Prizreni, që pësoi lëndime nga rrëzimi i një lisi mbi Marash. Burime të TV Prizreni bëjnë të...

Boksieri Luan Krasniqi propozohet për Ambasador të Kosovës në Gjermani

Ish-zëvendësministri Gani Dreshaj ka propozuar ish-boksierin Luan Krasniqi për Ambasador të Kosovës në Gjermani. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Dreshaj ka...

“Altera” në Prizren, shtëpia e librit të shqiptarëve

Një librari e re mbase në çdo rast do të përbënte lajm në një kohë kur ato janë ende të rralla në qytetet tona,...

Të këtyre moshave janë 24 viktimat nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se në 24 orët e fundit 24 persona kanë vdekur si pasojë e infektimit me COVID-19. Kurse gjatë kësaj...

Quni: Asnjë investim nuk është bërë në Planejë dhe Gorozhup të Hasit

Kandidati i LDK-së për kryetar të Prizrenit,Anton Quni, vizituar fshatin Planejë dhe Gorozhup të Hasit. Ai, nga banorët e dy fshatrave është informuar për problemet...

Rrotullohet një veturë në Prevallë, shoferi gjendet disa metra larg

Pas mesnate, një veturë në Prevallë është vetaksidentuar dhe ka dal jashtë rrugës. https://youtu.be/_sJsqxOF69M?t=3 Indeksonline mëson se shoferi është gjetur disa metra larg veturës me lëndime...

Melisa Lleshi ‘djeg’ rrjetin me klipin e ri provokues

Artistja shqiptare, Melisa Lleshi, ka publikuar dje këngën e re. “Atij” mban titullin projekti i ri, të cilin po ashtu e ka kompletuar edhe nga...

Lajmet e Fundit