18.8 C
Prizren
E enjte, 20 Qershor, 2024

Marrëveshja e opozitës antikushtetuese

Kuci-hajredin5-30Nënkryetari i PDK-së, Hajredin Kuçi, ka reaguar ndaj marrëveshjes së arritur ndërmjet LDK-së, AAK-së dhe NISMËS për Kosovën për ta formuar qeverinë e ardhshme.

Ai ka thënë se kjo marrëveshje është antikushtetuese dhe po bëhet vetëm një lloj presioni për ta rritur pazarin negociues me PDK-në.

“Besoj se duhet ta lexojnë Kushtetutën, kanë jurist të mirë ata. Vullneti i qytetarëve nuk ndërrohet me marrëveshje antikushtetuese”, ka thënë Kuçi për “Telegrafin”.

Më Shumë

Tre të lënduar si pasojë e një aksidenti mes dy automjeteve në Banjë të Malishevës

Një aksident mes dy automjeteve ka ndodhur në Banjë të Malishevës, ku tre persona kanë pësuar lëndime. Të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor, ku...

Haliti: S’kishte plan për vrasjen e Rugovës në Tiranë

Deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Xhavit Haliti, në një postim në Facebook, edhe njëherë flet lidhur me uljen e aeroplanit në Aeroportin e...

Lajmet e Fundit