16.8 C
Prizren
E diel, 14 Gusht, 2022

Mbi 1 mijë gjoba të shqiptuara për 24 orë në Kosovë

Gjatë 24 orëve kanë ndodhur 14 aksidente trafiku me të lënduar dhe 18 të tjera e dëme materiale.

E vetëm brenda një dite policia ka shqiptuar 1 mijë e 712 tiketa trafiku.

Policia njofton se në këtë 24 orësh janë arrestuar 15 persona, ndërsa 8 janë dërguar në mbajtje dhe 3 në vuajte

Më Shumë

Shkrimtarja e 60 çmimeve, Isabel Allende, 80 vjeçe: Ende dua të shkruaj

Duke qenë një nga shkrimtaret e spanjishtes, më të lexuarat në botë, Allende vazhdon të luftojë për të drejtat e grave dhe të shkruajë...

Çmim rekord i vezëve në Kosovë

Çmimi i vezëve në Kosovë nuk ka të ndalur. Rreth 20 centë është shtrenjtuar një komplet me vezë (30 copë) vetëm në ditët e...

Lajmet e Fundit