8.8 C
Prizren
E mërkurë, 28 Shkurt, 2024

Mbi 2 mijë tiketa për kundërvajtje në 24-orëshin e fundit

Policia e Kosovës ka njoftuar se në 24-orëshin e fundit janë shqiptuar 2019 tiketa për kundërvajtje.

Ndërsa, janë raportuar edhe 28 aksidente trafiku më dëme materiale dhe 8 aksidente më të lënduar.

Po ashtu, policia ka arrestuar 8 persona si dhe 7 janë dërguar në mbajtje.

 

Më Shumë

51 aksidente trafiku brenda 24 orëve në Kosovë, një me fatalitet

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se për 24 orë kanë ndodhur 51 aksidente në trafik, njëri prej të cilëve ka qenë me...

Dukagjini do t’i bëjë ‘konak’ Lirisë

  Pas tri ndeshjeve të djeshme, elita e futbollit tonë, do të vazhdojë sot pasdite me dy sfidat e fundit të javës së 21-të. Dukagjini do...

Mish dhe ndryshk

Lajmet e Fundit