1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Jeta e dyfishtë, rrëfehet mbrojtësi i Manchester City: Kam bërë zgjedhje idiote

Mbrojtësi i Manchester City-t, Kyle Walker, ka pranuar se për pak i është bashkuar Bayern Munich-ut për t’i “shpëtuar” skandalit që ka të bëjë me jetën e tij personale.

33-vjeçari ishte shumë i lidhur me një lëvizje të përhershme në gjigantët e Bundesliga-s verën e kaluar, por një transferim përfundimisht dështoi dhe anglezi më vonë zgjati kontratën e tij në stadiumin “Etihad” deri në vitin 2026.

Spekulimet mbi kalimin e propozuar nga Walker në Gjermani ndodhën gjatë një periudhe kur dolën zbulime për lidhjen e tij jashtëmartesore dhe lindjen e dy fëmijëve me një grua tjetër.

Në prill 2020, modelja dhe personazhi televiziv Lauryn Goodman njoftoi se kishte lindur dhe më vonë e quajti Walker-in si baba të fëmijës së saj.

Goodman thuhet se e ka informuar Walker në “fundin e tetorit ose fillim të nëntorit” të vitit të kaluar se ajo ishte shtatzënë me fëmijën e tyre të dytë.

Walker që atëherë i ka kërkuar falje gruas së tij Annie Kilner, e cila është në pritje të një fëmije të katërt me të, pasi bëri “zgjedhje idiote dhe vendime idiote”.

“Ajo që kam bërë është e tmerrshme dhe marr përgjegjësinë e plotë”, tha Walker në një intervistë për “The Sun”. “Kam bërë zgjedhje idiot dhe vendime idiote. Nuk mund të filloj të mendoj apo imagjinoj se çfarë po kalon Annie. Jam përpjekur ta pyes, por ka dhimbje dhe lëndim”.

“Njeriu që është menduar ta dojë, të kujdeset dhe të jetë aty për të, e bëri këtë”.

“I vetmi person për të fajësuar jam unë. Unë kam role dhe përgjegjësi për të cilat jam i vetëdijshëm dhe kam bërë zgjedhje budallaqe. Por unë duhet të pranoj gabimet e mia, ia detyroj të gjithëve. Veprimet e mia kanë shkaktuar shumë dhimbje për shumë njerëz. Më vjen keq sepse, si familje, kjo nuk është menduar të ndodhë”.

Reprezentuesi anglez me 81 ndeshje ka zbuluar se ai vendosi të refuzojë një transferim te Bayern Munich pasi nuk donte të ishte larg familjes së tij gjatë skandalit jashtë fushës.

“Unë u përpoqa të ikja. A doja të largohesha nga City? Jo, sigurisht që nuk e bëra”,” tha Walker. “Ne jemi skuadra më e mirë në botë për momentin. Por ishte një shans për t’u larguar nga Anglia dhe mediat”.

“Isha i vetëdijshëm se ora po ecte. Isha shumë afër lëvizjes. Ne po bisedonim. Po shkoja në një klub të madh. Por në fund nuk mund të shkoja. Nëse jam në Gjermani dhe kjo ndodh, Annie largohet dhe do të jem vetëm në Gjermani”.

“Fëmijët e mi nuk do të ishin aty ku mund t’i shihja. Ka dhimbje dhe emocione për momentin, por unë mund të shkoj në shtëpi, t’i çoj fëmijët në shkollë dhe djalin tim të vogël në futboll”, shtoi anglezi.

Walker ka shprehur mirënjohjen e tij për trajnerin e Man City, Pep Guardiola dhe trajnerin e Anglisë, Gareth Southgate për mbështetjen e tyre gjatë kësaj periudhe të vështirë, duke shtuar: “Ai nuk e dinte se çfarë po ndodhte. Unë nuk doja t’i tregoja atij sepse nuk doja të mendonte se nuk isha mendërisht aty.

“Nuk mund ta falënderoj sa duhet për mirëkuptimin dhe besimin që ka treguar tek unë gjatë katër viteve”.

“Që menaxheri i ekipit tuaj kombëtar që të arrijë (gjithashtu) në një kohë nevoje shkon përtej futbollit”, vijoi futbollisti.

Walker ka kaluar gjashtë vjet e gjysmë te Man City, duke bërë 283 paraqitje në të gjitha garat, dhe mbrojtësi i djathtë ishte pjesë e skuadrës historike të klubit që fitoi tripletën sezonin e kaluar.

Mbrojtësi i lindur në Sheffield, i cili u emërua kapiten i City-t në fillim të këtij sezoni, ka luajtur 29 herë për skuadrën e Guardiola-s deri më tani këtë sezon. Albanian Post

Më Shumë

3 marsi, Dita Botërore e Shkrimtarëve

3 marsi është shpallur Dita Botërore e Shkrimtarëve dhe festohet çdo vit, që prej vitit 1986. Dita Botërore e Shkrimtarëve është themeluar nga Kongresi ndërkombëtar...

Sulmon fizikisht gruan, arrestohet një burrë në Malishevë

Është arrestuar një burrë në Malishevë i cili dyshohet se ka sulmuar fizikisht një grua. Viktima ka pranuar trajtim mjekësor. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ “I dyshuari është arrestuar dhe pas...

Dashuri e herezi

Lajmet e Fundit