19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Messi e arrin kuotën e 100 golave me fanellën e Argjentinës

Lionel Messi tani numëron 102 gola me fanellën e kombëtares së tij, Argjentinën.

Sulmuesi i Paris Saint-Germain e arriti këtë shifër në orët e hershme të mëngjesit të së mërkurës (me kohën tonë lokale) në ndeshjen miqësore ndaj ishullorëve të Caracao.

Kampionët e Botës triumfuan me shifrat 7:0, teksa Lionel Messi shënoi një tre-golësh.

Ishte pikërisht shtatë herë fituesi i Topit të Artë ai që hapi llogaritë e sfidës në minutën e 20-të.

Një gol special për numrin 10 të amerikano-latinëve duke qenë se bëhej fjalë për golin numër 100 me fanellën e kombëtares së tij.

Megjithatë, mbrëmja u bë edhe më e bukur për yllin e PSG-së, që shënoi edhe dy herë të tjera në pjesën e parë (minutat 33 dhe 37) ndërsa mes golave të tij shënuan edhe Nico Gonzalez në minutën e 23-të dhe Enzo Fernandez në të 35-tën, për ta mbyllur pjesën e parë me rezultat 5:0.

Në pjesën e dytë, mes zëvendësimeve të shumta, Argjentina e uli ritmin duke shënuar vetëm dy gola me anë të Di Maria-s që realizoi nga penalltia në minutën e 79-të dhe Montiel që realizoi golin e shtatë të sfidës tre minuta para fundit të lojës. Albanian Post 

Më Shumë

Luizi poston një foto më të bijën në krah, i bën dedikim të veçantë

Fituesi i Big Brother Vip Albani, Luiz Ejlli, ka postuar një foto të ëmbël më të bijën në krah. Ai përkrah fotos shkroi, “Nëse vetëm...

Mamusha do të bëhet me Qendër Kulturore Rinore me vlerë 1.7 milion euro

Ministria e Kulturës, Ministria e Zhvillimit Rajonal dhe Komuna e Mamushës kanë nënshkruar marrëveshje bashkëpunimi për projektin “Ndërtimi i Qendrës Kulturore Rinore në Mamushë”. Projekti...

Sot nis Euro 2024

Lajmet e Fundit