-1.2 C
Prizren
E shtunë, 4 Shkurt, 2023

Messi nuk e dëshiron qëndrimin tek Barcelona, oferta më e mirë është nga Interi

Lionel Messi përsëri është duke u lidhur me një transferim të mundshëm tek skuadra e Interit.

Mediat e huaja raportojnë se ai nuk dëshiron të nënshkruajë kontratë të re me Barcelonën dhe aktualisht oferta më e mirë për të është ajo nga ekipi italian, Inter.

Argjentinasi ka kaluar të gjithë karrierën e tij profesionale tek Barça, ku ka arritur të fitojë 10 La Liga dhe katër Liga të Kampionëve, së bashku me shumë trofe të tjerë.

Messi ishte nën radarin e Paris Saint-Germain, Manchester Cityt dhe Interit gjatë merkatos verore, ku spekulohej se ishte pranë një largimi të mundshëm nga “Blaugranët”, por ishin këta të fundit që bllokuan largimin e tij nga klubi i tyre dhe La Liga.

Më Shumë

Mot i vranët e me intervale të shkurtra me diell

Sot në vendin tonë pritet të mbajë mot kryesisht i vranët, por nuk do të mungojnë edhe intervalet e shkurta me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik...

Shtohen rastet e testimeve për Covid19, bëhet thirrje për imunizim

Këtyre ditëve, Kosova ka shënuar shtim të rasteve të reja me COVID-19 me një tendencë të rritjes në ditët në vijim. Ndërkaq, në vendet...

Lajmet e Fundit