14.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Milan: Asnjë blerje në janar

Afati kalimtar i dimrit nuk do të sjellë asnjë lojtar të ri për Milanin. Edhe pse ka pasur disa zëra ditët e fundit, ka qenë vetë klubi kuqezi që me një komunikatë zyrtare për shtyp përgënjeshtron gjithçka.

Drejtuesit nuk ndryshojnë qëndrim: asnjë blerje dhe përpara me grupin aktual.

“Paksa fantazi nuk bën dëm kurrë. Është pjesë e lojës, sidomos gjatë sesioneve të merkatos. Por, pavarësisht prej të gjithave, merkatoja e Milanit nuk parashikon blerje, por konsolidimin e të gjithë lojtarëve në Milanelo pas blerjeve të shumta në verë. Qëndrojmë të bindur në zgjedhjet tona dhe vazhdojmë të punojmë falë përkushtimit të trajnerit, stafit të tij dhe të gjithë lojtarëve që bëjnë pjesë në grup”, lexohet në komunikatën e Milanit.

Më Shumë

Debati në Komisionin për Arsim, SBASHK-u: Nga kjo situatë duhet të dalim, duke arritur një marrëveshje

Greva në arsim ka hyrë në javën e katërt dhe për këtë sot janë mbledhur sërish në Komisionin për Arsim përfaqësues të SBASHK-ut dhe...

Rama: Shqipëria nuk ndalet së luftuari për pastërtinë e luftës së UÇK-së

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka shkëputur një pjesë të fjalimit që e ka mbajtur në OKB që ka të bëj me Kosovën dhe...

Lajmet e Fundit