19.8 C
Prizren
E diel, 16 Qershor, 2024

Milan-i kërkon sulmuesin e Sheffield United

Milan-i është duke kërkuar për një sulmues për sezonin e ardhshëm dhe i fundit në listë është një futbollist i skuadrës së Sheffield United që militon në kategorinë e dytë të futbollit në Angli.

Sipas “Footmercato” kuqezinjtë “ia kanë vënë synin” sulmuesit 23-vjeçar të kësaj skuadre, Iliman Ndiaye.

Ku i fundit po zhvillon një sezon të mirë me Sheffield-in, duke shënuar 14 gola dhe duke dhuruar nëntë asistime në 48 ndeshje në ligë dhe në kupë.

Ai është i lindur dhe i rritur në Francë, por përfaqëson Senegalin, me të cilët numëron shtatë ndeshje me Kombëtaren A dhe një gol.

Kontrata e tij me Sheffield United zgjat vetëm deri në qershor të vitit 2024 dhe ai mund të blihet me një çmim të volitshëm nga kampionët e Italisë.

Pavarësisht arritjes në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, Milan-i ende po kërkon të “bëjë pazar” me çmime më të ulëta dhe beson se Ndiaye është më i përshtatshëm për buxhetin e tyre.

Raportohet se është ende herët në diskutime, por palët duket se janë të interesuara për mundësinë e një transferimi.

Sheffield United është shumë afër që të inkuadrohet në Premier Leauge në këtë sezon, por është gjithashtu në mes të një krize financiare. Albanian Post 

Më Shumë

De Biasi: Shqipëria më ndryshoi jetën, por në Dortmund bëj tifo për Italinë

Kualifikoi i pari Shqipërinë në një fazë finale të Evropianit dhe tani flet me krenari. “Jam krenar pasi kam dhënë edhe unë një kontribut për...

Litani e këputur nga rrufetë

Enver Sulaj Në qiellin me re Harta duket e copëtuar Si rrëfimi i harruar. Ulpianë, Ta pashë shtatin e lashtë Gurët si gjurmë loti e litani e këputur nga rrufetë. Kur t'i...

Lajmet e Fundit