27.8 C
Prizren
E premte, 19 Korrik, 2024

Ministri i Sportit: Dy javët e ardhshme vendimtare, ja plani për Serie A

Kampionati në Itali vazhdon të jetë i pezulluar për shkak të Coronavirusit. Ministri i Sportit, Vincenzo Spadafora, shpreson se do të jetë 4 maji data e rifillimit të stërvitjeve. Ndërkohë Seria A parashikohet të fillojë në fund të muajit tjetër.

”Dy javët e ardhshme do të jenë vendimtare për të kuptuar gjendjen se ku jemi. Vetëm duke parë kurbën e rasteve të reja, do të jemi në gjendje të përcaktojmë se si dhe kur do të rifillojnë aktivitet sportive”, deklaron italiani.

”Shpresoj shumë tek data 4 maj. Dua shumë ta besoj se gjithçka të jetë si më parë, por fillimisht seancat stërvitore do të zhvillohen me dyer të mbyllura. Në këto momente parësore është shëndeti dhe siguria e qytetarëve”, mbyll ministri.

Më Shumë

Hotel Albes në Korishë, zgjedhja më e mirë për qetësi

Nëse kërkoni një vend të qetë dhe relaksues pas një dite të gjatë, Hotel Albes është zgjedhja e duhur për ju. I vendosur në magjistralen...

Spanja, kampione e Evropës

Spanja është kampione e Euro 2024 pasi ka mposhtur në shifrat 2 me 1 Anglinë. Në këtë mënyrë, Spanja rrëmbyen për herë të katërt...

Lajmet e Fundit