8.8 C
Prizren
E premte, 19 Prill, 2024

Mos ma trembni buzëqeshjen

 

Skender Berisha

Unë e bardhë dita e bardhë
buzëqeshje në të kaltrin det
unë jam e tillë se dua vet
të qeshni si unë me radhë

do të qesh krejt pa rreshtur
mbi fushat e mia që i dua
e dini dhe qielli është me mua
ç’keni kështu kaq çarraveshur

unë e bardhë e te ju zymtë
kush ju ndjek kaq përdreqtë
në leqet tuaja që bini shpejt
mos ma ndyni detin kaq hirrtë

unë e bardhë dita e zbardhur
bardh dhe Sharri në majemal
mos ma trembni buzëqeshjen
te ju pastër nisi për të ardhur

/Skender Berisha/

Më Shumë

Ballkani fiton dhe e konsolidon pozitën e parë në tabelë

Ballkani e ka konsoliduar udhëheqjen e tabelës së Superligës së Kosovës në futboll, duke bërë dy pikë më shumë se sa Drita dhe pesë...

“Pata bashkëbisedim të ngrohtë”, Abidixhiku viziton fshatin Bellanicë të Malishevës

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku, vizitoi fshatin Bellanicë të Malishevës, ku u prit në shtepinë e familjes Kafexholli. Në një postim...

Lajmet e Fundit