9.8 C
Prizren
E enjte, 18 Prill, 2024

Digjet një shtëpi në Prizren, humb jetën një person

ZjarriiNjë shtëpi është përfshirë nga zjarri si pasojë e tensionit elektrik. Ndërsa nga zjarri një person mashkull shqiptar, ka ndërruar jetë.

E në tentativë për ta shuar zjarrin lëndime trupore ka pësuar edhe një femër K/Shqiptare, familjare e viktimës e cila është dërguar në tretman mjekësorë.

Rasti ka ndodhur dje rreth orës 17:10, në fshatin Zojz, të Komunës së Prizrenit.

Në njoftim Policisë së Kosovës thuhet se shkaktar i shpërthimit të zjarrit, dyshohet të jetë tensioni elektrik.

Ndërsa njësiti i zjarrfikësve ka lokalizuar dhe fikur zjarrin.

Më Shumë

56 vjet nga vdekja e novelistes amerikane, Edna Ferber

E quajtur “Novelistja më e madhe amerikane e kohës së saj”, novelistja dhe dramaturgja fituese e çmimit Pulitzer, Edna Ferber vdiq 55 vjet më...

Fondacioni Golden Eagle ndan 10 mijë Euro për trajtimin mjeksor të ish-ushtarit të UÇK-së Bajram Bajselmani

Fondacioni Golden Eagle ka ndarë 10 mijë Euro për trajtimin mjeksor të ish-ushtarit të UÇK-së, Bajram Bajselmani. Ky akt bujar nga Fondacioni Golden Eagle shkon përtej vetëm dhënies...

Lajmet e Fundit