10.8 C
Prizren
E shtunë, 18 Maj, 2024

Moti sot: I vranët dhe me intervale me shi

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se këtë të mërkure parashihet të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

Sipas IHMK-së, vranësirat gjatë ditës, vende-vende parashihet të sjellin reshje shiu.

Temperaturat minimale do të lëvizin në mes 6 dhe 9 gradë Celsius, kursëe maksimalet parashihet të jenë ndërmjet 16 dhe 19 gradë Celsius.

Më Shumë

Haradinaj kujton të rënët në Korishë të Prizrenit: 25 vjet pas, Serbia ende nuk ka pranuar asnjë përgjegjësi për krimet makabre

Haradinaj kujton të rënët në Korishë të Prizrenit: 25 vjet pas, Serbia ende nuk ka pranuar asnjë përgjegjësi për krimet makabre Kryetari i Aleancës për...

Drejtoria e Arsimit në Prizren publikon listën e propozimeve për bursat e vitit akademik 2023/2024

Drejtoria e Arsimit në Prizren ka  publikuar sot listën propozuese të kandidatëve që kanë konkurruar për bursat e vitit akademik 2023/2024. Lista përmban emrat e...

Lajmet e Fundit