3.8 C
Prizren
E martë, 27 Shkurt, 2024

Moti sot: Kryesisht i vranët, temperaturat deri në nëntë gradë Celsius

Të marten në Kosovë moti do të jetë kryesisht i vranët.

Siç bën të ditur Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, do të ketë rritje të lehtë të temperaturave maksimale.

Në mëngjes parashihet të ketë ngrica të dobëta.

Sipas IHMK-së, në lugina në vende me lartesi parashihet mjegull.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -1 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 6 dhe 9 gradë Celsius.

Më Shumë

Bashkimi, i pamposhtur në Liga Unike Femrat

Bashkimi ka shënuar fitoren e pestë në pesë ndeshje të Liga Unike Femrat. Skuadra prizrenase që së fundi fitoi Kupën e Kosovës shënoi fitore ndaj...

Shtatë asete në mbrojtje të trashëgimisë kulturore në regjionin e Prizrenit

Këshilli i Kosovës për Trashëgimi Kulturore ka shpallur shtatë asete në mbrojtje të përhershme në kategorinë e trashëgimisë arkitekturale nga regjioni i Prizrenit. https://prizrenpress.com/eli-edona-mobilieria-me-oferta-me-te-mira-ne-prizren/ Drejtori i...

Lajmet e Fundit