Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në vlerat e temperaturave maksimale parashihen rritje të lehta. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 1 deri 4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 14 deri në 16 gradë Celsius.

Edhe për sot parashihet të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i juglindjes, njofton IHMK.