2.8 C
Prizren
E enjte, 7 Dhjetor, 2023

Muja: Korisha do të bëhet qytezë

KorishaKandidati i PDK-së, për kryetar të Prizrenit, Ramadan Muja, vizitoi fshatin Korishë.

Në këtë fshat, Muja është pritur nga qindra qytetarë. Ai tha se në Korishë janë realizuar disa projekte kapitale.“Rregullimi i rrugëve dhe rrugicave, kanalizimeve trotuareve e shumë e shumë projekte të tjera janë realizuar gjatë mandatit sa ka qeverisur PDK-ja”.

Muja tha se në konceptin tij qeverisës për ta bërë Prizrenin qytet Europian, do të investohet edhe më shumë në mënyrë që fshati Korishë të shndërrohet në qytezë.

Ministri i Punëve të Jashtme Enver Hoxhaj, tha se ndjehet krenar që është përkrah Mujës.  “ Muja Korishën e ka shndërruar në qytezë, nderkaq komunen e Prizrenin e ka bërë qytet Europian”./PrizrenPress.com/

 

 

Më Shumë

Superliga e basketbollit rikthehet me disa duele të zjarrta

Fundjava do të sjellë përballje interesante në elitën e basketbollit të Kosovës. Kjo xhiro do të hapet me sfidën mes Pejës dhe Golden Eagle Yllit...

Dua Lipa ndahet nga i dashuri Romain Gavras

Mediat e huaja raportojnë se Dua Lipa është ndarë nga i dashuri i saj regjisori Romain Gavras pas një romance tetë mujore. Dyshja tani thuhet...

Lajmet e Fundit