8.8 C
Prizren
E mërkurë, 5 Tetor, 2022

Haradinaj: Si kryeministër, do të investojmë edhe më shumë në Rahovec

Fushata në FortesëKryetari i Rahovecit Smajl Latifaj, ka punuar shumë, puna e tij vërehet në çdo vend të Rahovecit, në qytet e fshatra, dhe kjo më bën që të kërkoj votën edhe për një mandat tjetër, është shprehur kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, në takimet e sotme në komunën e Rahovecit, me banorët e Opterushës dhe të fshatrave përreth.
Haradinaj u ka thënë banorëve të këtyre anëve se “si kryetar i Qeverisë së vendit në mandatin e ardhshëm ne do të investojmë edhe më shumë në komunën e Rahovecit dhe nuk do të bëjmë vetëm premtime milionëshe si të tjerët”.

“Ju po e vërtetoni se jeni në rrugën e drejtë, rrugë së cilës i prinë Smajl Latifi edhe për katër vitet e ardhshme” , tha Haradinaj.

Në fjalën e tij kryetari i Rahovecit dhe kandidati i AAK-së për kryetar të Komunës, në zgjedhjet e 3 nëntorit, Smajl Latifaj, ka thënë: “Ne rahovecianët po punojmë shumë që përveç kësaj fitoreje të 3 nëntorit, në vitin e ardhshëm të kemi edhe fitoren tjetër të madhe, që Ramush Haradinaj të jetë kryeministri i ardhshëm i vendit. Në mandatin e ardhshëm kemi në plan të vazhdojmë me ndërtimin e shkollës së re, qendrën e mjekësisë familjare dhe rregullimin e shtratit të lumit”.

Më Shumë

Në këtë kohë krize, Ledri Vula blen veturë që kap vlerën mbi 100 mijë euro

Reperi i njohur, Ledri Vula është bërë me një veturë të re luksoze. Bëhet fjalë për veturën e tipit “Porsche”, e cila ka një çmim...

Nëna e djalit të Ronaldos i nënshtrohet himenoplastikës për të rifituar virgjërinë

Nëna e njërit prej djemve të Ronaldo Nazario, Michel Umezu, ka bërë të ditur në rrjetet sociale se ka bërë një himenoplastikë për të...

Lajmet e Fundit