10.8 C
Prizren
E martë, 3 Tetor, 2023

Muja i kthehet sot betejës me Gjykatën

Ramadan MujaKryetari i Komunës së Prizrenit, Ramadan Muja sot do të vazhdojë betejën me Gjykatën Themelore të Prizrenit.Seanca gjyqësore fillon në ora 10:00.

Sipas programit të paralajmëruar nga kryetari i trupit gjykues,Vladimir Mikula, shqyrtimi gjyqësor në rastin”Muja dhe të tjerët”, duhet të vazhdojë me 13 dhjetor ,derisa seancat tjera priten të mbahen më 16.17, dhe 19 dhjetor.

Kryetarit të Prizrenit, Ramadan Muja, i rëndon një aktakuzë 21 faqesh, me të cilën ai dhe Sadik Paçarizi – drejtor i Urbanizmit dhe Planifikimit Hapësinor, Avni Ademaj – ish-u.d. së drejtorit të Gjeodezisë dhe Kadastrës, Kadri Ukimeri – ish-drejtor i Gjeodezisë dhe Kadastrës, Abdullah Tejeci – drejtor aktual i Gjeodezisë dhe Kadastrës dhe Minir Krasniqi – drejtor i Administratës, akuzohen për shpërdorim të pozitës zyrtare në dhënien e disa pronave shoqërore në shfrytëzim për disa kompani, me qëllim të përfitimit personal. Gjyqtari i procedurës paraprake, Vladimir Nikula, kohë më parë ka aprovuar kërkesën e Prokurores që po udhëheq ndjekjen penale, Natasha Vikeri për konfiskimin e dokumenteve të udhëtimit të të pandehurve./PrizrenPress.com/

Abdixhiku: Atë që fituam në Banjskë, ta fitojmë në politikë dhe diplomaci

Kështu ka thënë ai nga foltorja e Kuvendit, ku po diskutohet rreth votimit të një rezolutë të përbashkët që e dënon sulmin terrorist të...

Moti sot me diell dhe vranësira

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Sipas IHK-së, temperaturat minimale do...

Lajmet e Fundit