5.8 C
Prizren
E enjte, 23 Mars, 2023

Nait Hasani nuk bëhet deputet

Nait HasaniNait Hasani nuk do të jetë deputet i Parlamentit të Kosovës. Shpresat për të zëvendësuar Azem Sylën, ia ka shuar Kryesia e PDK-së.

Hasani, ishte në pritej që të zëvendësojë Azem Sylën në pozitën e deputetit, pasi që ky i fundit kishte hequr dorë nga Parlamenti i Kosovës. Mirëpo, dorëheqjen e Azem Sylës e ka refuzuar Kryesia e PDK-së.

“Kryesia e Partisë Demokratike të Kosovës, ka refuzuar kërkesën e anëtarit të kryesisë, Azem Sylës, për t’u liruar nga mandati i deputetit”.

“Deputeti Syla, së bashku me deputetët e tjerë të PDK-së dhe të partnerëve të saj, nesër do ta bëjnë betimin dhe me përkushtim do ta kryejnë detyrën e tyre”, thuhet në njoftimin e PDK-së. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Conte shihet duke fluturuar drejt Italisë, këtë javë pritet shkarkimi i tij

Antonio Conte u pa teksa kthehej në Itali me një fluturim të “Ryanair” të hënën dhe raportet në Mbretërinë e Bashkuar sugjerojnë se tekniku...

Arrestohen dy persona në Prizren, penguan policët në detyrë

Policia e Kosovës ka arrestuar dy person në Prizren, pasi që dyshohen se kanë penguar zyrtarët policor gjatë kryerjes së detyrave. Rr. Traziti i Ri,...

Lajmet e Fundit