-3.2 C
Prizren
E diel, 5 Shkurt, 2023

Ndërroi jetë gjykatësi Hëzër Duja

hezer-620x330Gjykatësi i Gjykatës Themelore në Prizren, Hëzër Duja ka ndërruar jetë në moshën 57 vjeçare.
Duja shkollën fillore dhe të mesme e kreu në vendlindje, ndërsa Fakultetin Juridik e mbaroi në Universitetin e Prishtinës në Prishtinë.

Punën e filloi si arsimtar, ndërkaq vazhdoi si gjykatës në Gjykatën Themelore në Prizren.
Nga pas lufta ka punuar si gjykatës në Gjykatën Komunale në Prizren.

Në vitin 2011 është zgjedhur kryetar i Gjykatës Komunale në Prizren deri më 31.12.2013.
Pas përfundimit të mandatit të kryetarit të Gjykatës Komunale, emërohet gjyqtar në Gjykatën Themelore detyrë të cilën e ushtroi deri në vdekje.

Këshilli Gjyqësor i Kosovës shpreh ngushëllimet e sinqerta familjarëve dhe kolegëve të tij. Mbledhja Komemorative do të mbahet në ora 11.00 në sallën e Gjykatës Themelore në Prizren. Varrimi i të ndjerit do të mbahet sot më 8 korrik 2014 në ora 13.00 në varrezat e qytetit të Prizrenit/TV Prizreni/

Më Shumë

“Sekreti” i koeficientit të pagave merr fund – Qeveria Kurti do ta zbulojë në mbledhjen e nesërme

Qeveria e Republikës së Kosovës të mërkurën do ta mbajë mbledhjen e saj të radhës, e cila fillon në ora 10:00. Paparaci mëson se në...

Deputetja shqiptare në Kroaci reagon ndaj presidentit kroat lidhur me Kosovën

Deputetja shqiptare në Parlamentin e Kroacisë, ka reaguar pas deklaratave jo-diplomatike të presidentit kroat Zoran Millanoviq. Deputetja Ermina Lekaj Prljaskaj në një postim në Facebook,...

Lajmet e Fundit