13.8 C
Prizren
E martë, 21 Mars, 2023

Në këto vende nesër nuk do të ketë rrymë në Prizren

 

Punime të domosdoshme për siguri të sistemit Prizren

 

1.

TS 35/10 kV Pirana do të ndërprehet:

Dalja 10 kV Komuna Mamushë (kodi: 30034005) prej orës 10:00 deri në ora 15:30.

Vendet: Fshatrat: Mamushë, Medevec, Sërbicë e Ulët, Sërbicë e Poshtme dhe Zojz.

Arsyeja: Ndërprerje për siguri- punime në dislokimin e LP 10kV, Komuna e Mamushës aktivizimi i rrjetit të ri.

 

 

 

Më Shumë

Kërcënohet një person për tokë në Atmaxhë të Prizrenit

Një person nga fshati Atmaxhë i Prizrenit është kërcënuar për shkak një kontesti pronësor. I dyshuari është arrestuar . “Viktima ka raportuar se pas një mosmarrëveshje...

Limaj, Kurtit: Jep dorëheqje

Kryetari i Nismas Socialdemokrate Fatmir Limaj, i ka kërkuar kryeministrit të Kosovës Albin Kurti, që të jap dorëheqje. Sipas Limajt, Kurti e ka shkelur Kushtetutën. Ai...

Lajmet e Fundit