18.8 C
Prizren
E martë, 16 Prill, 2024

Në Malishevë, janë hapur me kohë të gjitha qendrat e votimit

votimet malishevTë gjitha qendrat e vend votimit në Malishevë, janë hapur në orën 07:00 të mëngjesit.

Sipas Rexhep Zogajt, kryetar i KKZ-së në Malishevë, deri më tani nuk ka pasur asnjë telashe në pikat e vend votimit. Në Malishevë, janë hapur 35 qendra të votimit, me 71 vende të votimit, ku të drejtë vote kanë 48 mijë e 047 banorë të Malishevës.

Menaxheri i qendrës 3016A, Agim Samadragja, ka thënë se në këtë qendër që është më e madhja në Malishevë, numri i votuesve që pritet të votojnë, është 3 mijë 966. Sipas tij në këtë qendër ka 5 pika vend votimi ku njëra prej tyre është e rezervuar që të votohet me kusht./Kosovapress/

Previous article
Next article

Më Shumë

Kurti: Sakrifica dhe beteja e banorëve të Lubizhdës së Hasit, pjesë e dhimbshme dhe e lavdishme e historisë së popullit tonë

Në 25 vjetorin e rënies së dëshmorëve e martirëve në Lugishtë të Hasit, Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, bëri homazhe te varrezat...

Digjet një veturë në autostradën “Ibrahim Rugova”, në aksin Suharekë-Prizren

Një veturë është kapluar nga zjarri në autostradën "Ibrahim Rugova", në aksin Suharekë-Prizren.  Indeksonline ka siguruar pamjet e djegies së automjetit, të tipit ”Mercedes”, ku...

Lajmet e Fundit