26.8 C
Prizren
E hënë, 5 Qershor, 2023

Në Malishevë vazhdon dezinfektimi i objekteve të të prekurve me Covid-19

Në kuadër të përkujdesjes dhe krijimit të sigurisë në aspektin shëndetësorë, për familjet e rasteve të prekura me COVID-19, Komuna e Malishevës, edhe sot ka vazhduar me dezinfektimin e objekteve dhe hapësirës së jashtme të këtyre rasteve.

“Gjatë ditës së stome janë dezinfektuar edhe dy objekte të këtyre rasteve, duke e përmbyllur ciklin e dezinfektimit të të gjitha rasteve të prekura deri më tani”, thuhet në komunikatën e komunës.

“Që nga fillimi i marrjes së masave parandaluese dhe masave tjera për luftimin e pandemisë së COVID-19, Komuna e Malishevës, disa herë ka bërë dezinfektim të hapësirave në qytetet, pastaj objektet e institucioneve, përfshi edhe objektet shëndetësore, si dhe me projektin humanitar të “Zona Park”, edhe shtëpitë e të prekurve”.

Përveç masës së dezinfektimit të deritanishëm, në ditët në vijim Komuna e Malishevës, pritet ti shtoj këto masa parandaluese të dezinfektimit. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Ky pritet të jetë largimi i parë nga Malisheva

Skuadra e Malishevës ka arritur të sigurojë mbijetesën në Superligën e Kosovës. Malisheva me trajnerin Bylbyl Sokoli përmbushi pritshmëritë dhe tashmë pritet të ketë ndryshime...

Martesa me Kiarën një mashtrim i madh, publikohet dokumenti që vërteton se Luizi është beqar

Natën finale të BB VIP, Luizi dhe Kiara lidhën martesë në Bashkinë e Tiranës në prezencë të Erion Veliajt dhe duke shijuar muzikën e...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit