-0.2 C
Prizren
E martë, 5 Dhjetor, 2023

Në Prizren e Vushtrri raportohet për para të falsifikuara në vlerë mbi 1 mijë euro

Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë ditës së mërkurë janë raportuar dy raste të falsifikimit të parasë me vlerë totale mbi 1 mijë euro.

”Proton Cable” nga Prizreni merr pjesë në Panairin e Bizneseve Shqiptare në Austri

Sipas njoftimit, njëri rast ka ndodhur në Prizren e tjetri në Vushtrri.

“Rr. Besim Shala, Prizren 18.10.2023-NN. Ankuesi mashkull kosovar, zyrtar në një bankë, ka raportuar se gjatë numërimit të një shume parash, të pranuara në bankomat, janë hasur disa monedha dhe kartëmonedha në vlerë prej 746 euro që dyshohet të jenë të falsifikuara”, thuhet në raportin policor.

Rasti është në procedurë hetimore.

Ndërsa, në Vushtrri bëhet e ditur se është arrestuar një person për shkak se gjatë kontrollit në një çantë i janë gjetur dhe sekuestruar 466 euro para kesh (monedha dhe kartëmonedha të ndryshme), të cilat dyshohet se janë të falsifikuara.

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

 

Më Shumë

Mbi 1800 gjoba trafiku në 24 orët e fundit në Kosovë

1 mijë e 853 gjoba trafiku janë shqiptuar në 24 orët e fundit në vendin tonë. Gjatë kësaj periudhe kanë ndodhur 17 aksidente me të...

Prizren, 12 aktakuza ndaj 13 personave

Prokurori i Shtetit ka njoftuar opinionin publik se gjatë 24 orëve të fundit nga prokuroritë themelore janë ngritur gjashtëdhjeteshtatë aktakuza kundër tetëdhjetedy personave, për...

Lajmet e Fundit