15.8 C
Prizren
E martë, 21 Maj, 2024

Në Prizren nis ndërtimi i një parku

Dje nisi përgatitja e terrenit në hapësirën e udhëkryqit mes rrugëve “Reshat Karjagdiu” dhe “Zahir Pajaziti” në Prizren për ndërtimin e një parku.

Ky park do të shërbejë si një vend argëtimi për të rriturit dhe do të ofrojë lojëra për fëmijë, raporton “PrizrenPress”. Po ashtu, do të krijohen shtigje për shëtitje këmbësorësh.

“Do të ndërtohet një park si mundësi shfrytëzimi nga të rriturit dhe do të vendosen lojërat për argëtim për fëmijë, ndërsa, do të formësohen edhe shtigje për shëtitje të këmbësorëve”, shkruhet në njoftimin e komunës.

Siç bëhet e ditur, i gjithë ky vend do të gjelbërohet me drunj të ndryshëm gjetherënës e gjethembajtës, lule e shkurre, të cilat do të duken bukur në çdo stinë si dhe do të krijojnë hije natyrale që do ta hijeshojnë ambientin./PrizrenPress.com

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

 

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Marketing

Ndërmarrja “3D-Fesali” në Prizren, partneri më i besueshëm për çdo projekt ndërtimi

“Eli –Edona”, mobilieria me oferta më të mira në Prizren

“Guraziu” në Prizren, me 20 vjet përvojë pune në vendosjen e dyerve, laminatit, parketit, kuzhinave dhe dhomave të fjetjes

“Adi-Plast” në Prizren, një emër i njohur në tregun e Kosovës dhe ndërkombëtar për vendosjen e dyerve dhe dritareve

Banesa në shitje nga Renelual Tahiri  

Më Shumë

Isni Kilaj arrin në Kosovë pasi u lirua nga Gjykata Speciale

Ish-kryetari i Malishevës, Isni Kilaj, u lirua në Kosovë sot, më 15 maj, me kushte të rrepta, në bazë të vendimit të gjykatësit të...

SBASHK-u mësimdhënësve: Mos nënshkruani ndryshimet e Kontratës së punës

Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës e Republikës së Kosovës (SBASHK), thotë se kohëve të fundit po qarkullon një version i ri...

Lajmet e Fundit