20.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Në Qeveri kalon projektligji për rimëkëmbje ekonomike – parashihet tërheqje e kursimeve pensionale

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë së Kosovës, ka kaluar projektligji për rimëkëmbje ekonomike.

Me këtë projektligj, parashihet që qytetarët t’i tërheqin 10% nga fondi i trustit pensional, njofton Klan Kosova.

Pas këtij miratimi në Qeveri, ky projektligj dërgohet për votim në Kuvendin e Kosovës.

Më Shumë

Kurti: Dragashi ka nevojë për më shumë investime

Kryeministri Albin Kurti ka premtuar më shumë investime në komunën e Dragashit. I pari i ekzekutivit sot bashkë me ministrin e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe...

Turqia planifikon dërgimin e trupave shtesë në Kosovë

Turqia ka në plan që të dërgojë forca ushtarake në Kosovë gjatë së dielës dhe të hënës si përgjigje për kërkesën e NATO-së për...

Parashikimi i motit

Lajmet e Fundit