2.8 C
Prizren
E hënë, 28 Nëntor, 2022

Në Spitalin e Prizrenit po trajtohen 27 pacientë me Covid

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka njoftuar se 272 pacientë janë të shtrirë në klinikat Covid dhe spitalet e përgjithshme.

“196 të konfirmuar Covid-19 pozitivë, 194 me oksigjeno-terapi dhe 9 në gjendje të rënduar shëndetësore”, ka njoftuar ShSKUK-ja.

Ndërkaq në QKUK, 113 pacientë janë të shtrirë, 76 prej tyre Covid-19 pozitivë, 96 me oksigjeno-terapi.

– Klinika Infektive, 72 pacientë
– Klinika e Pulmologjisë, 37 pacientë
– Klinika e Pediatrisë, 1 pacient
– Klinika e Gjinekologjisë, 4 paciente

Në spitalet e përgjithshme po trajtohen 159 pacientë, 120 prej tyre Covid-19 pozitivë, 98 me oksigjeno-terapi.

– Spitali i Prizrenit, 27 pacientë
– Spitali i Gjakovës, 53 pacientë
– Spitali i Pejës, 26 pacientë
– Spitali i Gjilanit, 29 pacientë
– Spitali i Mitrovicës, 10 pacientë
– Spitali i Vushtrrisë, 5 pacientë
– Spitali i Ferizajt, 9 pacientë

Më Shumë

Modriqi i palodhshëm, i gatshëm për Kupën e fundit të Botës

Luka Modriq do të ketë një kampanjë të fundit në Kupën e Botës në tentim për ta dërguar Kroacinë te titulli i madh. Mesfushori 37-vjeçar...

Ti nuk e di se ç’është dashuria

Poezi nga: Raymond Carver Përktheu: Fadil Bajraj (një mbrëmje me Charles Bukowskin) Ti nuk e di se ç’është dashuria tha Bukowski Jam 51 vjeç shikomë Jam i dashuruar në...

Lajmet e Fundit