37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Nëndega e PDK-së në Gucat, rishuhet në IQPM

PDK-logo8-07Nëndega e PDK-së në fshatin Guncat të Malishevës, është shuar për të dytën herë në IQPM. Shuarjen e kësaj nëndege e kanë konfirmuar të premten ish-anëtarët e Kryesisë, Esat Zabelaj, Ragip Sopaj dhe Sherif Stolliqi.

“Nëndega e PDK-së në fshatin Guncat, sot është shuar për herë te dytë pasi që e njëjta nëndegë është shuar para dy muajve dhe është formuar nëndega e re. Tani e gjitha struktura e kësaj nëndege ka kaluar në Iniciativën Qytetare Për Malishevën”, thuhet në komunikatën për media të IQPM-së. /PrizrenPress.com/

Më Shumë

Tayna mahnit me pozat e reja pranë një helikopteri

Rap-artistja nga Prizreni, Tayna, këtë verë ka qenë tejet e angazhuar nëpër mbrëmje e koncerte. Ndonëse është në përfundim të një kapitulli të suksesshëm, ajo...

Aktakuzë ndaj tre të dyshuarve në Prizren për shmangie nga pagesat doganore

Prokuroria Themelore e Prizrenit ka ngritur të enjten aktakuzë kundër tre të pandehurve, të dyshuar se kanë kryer veprën penale shmangie nga pagesat e...

Lajmet e Fundit