3.8 C
Prizren
E martë, 29 Nëntor, 2022

Neymar më në fund thyen ‘mallkimin’ dhe luan në ditëlindjen e motrës së tij

Neymar më në fund ka thyer ‘mallkimin’ e ditëlindjes së motrës së tij duke luajtur për Paris Saint-Germain në fundjavë.

Braziliani kishte krijuar një “zakon” kurioz për të humbur ndeshjet për shkak të ditëlindjes së motrës së tij më të vogël Rafaella më 11 mars.

Në fakt, Neymar hyri në këtë vit pasi kishte munguar në ndeshjet në shtatë nga tetë sezonet e fundit gjatë ditës së madhe të Rafaellas.

Por – kjo nuk do të ishte këtë herë, pasi ai ishte pjesë e formacionit kundër Real Madridit dhe Bordeaux javën e kaluar.

 

Edhe pse 30-vjeçari do të përfshihej në dy ndeshje të vështira dhe ndoshta do të ishte më mirë për të të kishte festuar me motrën e tij.

Kundër Madridit më 9 mars, Neymar ishte pjesë e skuadrës që krijoji një avantazh total prej dy golësh, por më pas për t’u eliminuar nga Liga e Kampionëve.

Neymar wished his sister a happy birthday on Instagram

Dhe pavarësisht se shënoi kundër Bordeaux më 13 mars, ish- asi i Barcelonës u fishkëllye nga tifozët e ekipit të tij pas eliminimit së tyre nga gara evropiane.

Neymar tradicionalisht është lënduar ose pezulluar në këtë periudhë të vitit.

Në vitin 2014 ai ishte thjesht një zëvendësues i papërdorur, megjithëse në dy sezonet në vijim ai ishte i lënduar para ditëlindjes së Rafaellas.

Gjatë vitit të tij të fundit në Barcelonë ai vuante nga një lëndim muskulor. Neymar humbi pjesën tjetër të sezonit të tij të parë në Paris pas një lëndimi në shkurt të vitit 2018, duke pësuar gjithashtu një problem të ngjashëm sezonin e ardhshëm.

Në vitin 2020 ai u kthye në aksion, duke luajtur dhe madje duke shënuar kundër Dortmundit në një ndeshje të Ligës së Kampionëve më 11 mars.

Rafaella was forced to celebrate her birthday without her big bro

Ndërsa vitin e kaluar ai humbi një ndeshje të PSG në Ligue 1 për shkak të një problemi muskulor.

Pavarësisht se nuk humbi asnjë ndeshje, Neymar postoi në rrjetet sociale për të uruar Rafaellan për ditëlindjen e 26-të. /Telegrafi/

Neymar and Rafaella have a strong bond

Më Shumë

Kurti: Targat janë teknike, por pasojat janë më shumë se politike

Kryeministri Kosovës, Albin Kurti, sot para deputetëve në Kuvendit të Kosovës, ka folur për dakordinimin e djeshëm në Bruksel, ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, rreth...

Fajde, kanosje e detyrim, arrestohen tre të dyshuarit në Prizren

Policia e Kosovës ka arrestuar tre persona në Prizren për kanosje, fajde dhe detyrim. Në njoftimin e Policisë së Kosovës thuhet se arrestimi i tyre...

Lajmet e Fundit