15.8 C
Prizren
E diel, 4 Qershor, 2023

Nis Festivali Folklorik “Hasi Jehon 2023”

Ka filluar Festivali Folklorik “Hasi Jehon 2023”, i cili këtë vit shënon 34-vjetorin, që për tri ditë do të mbahet në Gjonaj të Hasit.

Drejtori për Kulturë, Rini dhe Sport, Adem Morina, ka bërë hapjen e festivalit tradicional që promovon vlerat e trashëgimisë kulturore jo vetëm të Hasit, por edhe më gjerë.

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, ka theksuar se kjo është prej ngjarjeve kulturore më të vjetrat në Kosovë, që do ta gëzojë mbështetjen e komunës vazhdimisht.

Mund të jetë një imazh i klarineta dhe turmë

Më Shumë

Prizren, 21 aktakuza kundër 24 personave

Prokurori i Shtetit njofton opinionin publik se nga prokuroritë Themelore janë ngritur gjashtëdhjetenëntë (69) aktakuza kundër shtatëdhjetenëntë (79) personave, për vepra të ndryshme penale. Ndërsa,...

Kurti: U pajtova që situata në Veri të qetësohet

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka shkruar në llogarinë e tij në Twitter, se në një telefonatë me kryediplomatin italian, Antonio Tajani, ka shprehur...

Lajmet e Fundit