1.8 C
Prizren
E hënë, 4 Mars, 2024

Nis studimi i fizibilitetit në rrugën Prizren – Tetovë

Suhareke-rruga-GreiqecesQeveria e Maqedonisë dhe Komuna e  Prizrenit, kanë nisur hapat a parë  për  studimin e fizibilitetit të rrugës Prizren- Tetovë.

 Kuvendi  Komunal i  Prizrenit, ndërkaq  ka ndarë mjete për ta bërë fizibilitetin e pjesës së rrugës në Kosovë. Aktualizimi i kësaj teme ditë më parë u bë pas vizitës së kryetares së Tetovës në Prizren.

Kryetari i  Prizrenit Ramadan Muja e pranon se ky projekt, edhe përkundër rëndësisë nuk do të mund të realizohet në një të ardhme të afërt.

Për kryetaren e Tetovës, Teuta Arifi,  projekti i rrugës Prizren- Tetovë i kalon mundësitë e të dyja komunave, dhe njëra nga mundësitë e realizimit të këtij projekti janë ndihmat ndërkombëtare.

Ajo  gjatë vizitës që ia ka bërë Prizrenit,ka thënë se kjo rrugë do të realizohet suksesshëm.

Ndër të parët që  ka  propozouar ndërtimin e rrugës Prizren – Tetovë, ishte Ruzhdi Rexha, i cili në katër vitet e kaluara mbajti pozitën e nënkryetarit të Komunës së Prizrenit./TV Opinioni/

Më Shumë

Gjendja e Lirisë/ Durak Thaçi kërkon largimin e Ramadan Kiçes

Njëri nga anëtarët e komisionit për dhënien në menaxhim privat të KF “Liria”, Durak Thaçi, ka reaguar përmes një postimi në Facebook, rreth gjendjes...

Osmani: Momenti i njohjes së Kosovës do të vjen së bashku me fitoren e Ukrainës

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, së bashku me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelenskyn e kanë pritur presidenten e Kosovës Vjosa Osmani, në kuadër të...

Lajmet e Fundit