10.8 C
Prizren
E martë, 6 Dhjetor, 2022

Një grua në Florida vdiq pasi ra në hendek kur u ngrit ura ku po kalonte

Një grua u rrëzua për vdekje të dielën kur një urë lëvizëse në Florida u ngrit teksa ajo po ecte me biçikletën e saj, sipas policisë.

Gruaja, e cila nuk është identifikuar, ishte duke ecur nëpër urën Royal Park, rreth 10 metra larg nga fundi i urës kur u ngrit dhe ra në një hendek në rrugë, raportoi filiali i NBC ËPTV në Florida, njofton Klan Kosova.

Zëdhënësi i policisë, Mike Jachles, iu tha gazetarëve se gruaja u përpoq të rrinte në këmbë.

“Ishte një kalimtar i rastësishëm aty pranë që u përpoq ta ndihmonte, por tragjikisht ajo ra pesë ose gjashtë kate më poshtë ku vdiq, duke u përplasur në beton”.

Tani po zhvillohet një hetim për vdekjen e gruas dhe pse ura u ngrit kur kishte një këmbësor mbi të.

Si pasojë e këtij rasti tragjik, ura u mbyll për gati gjashtë orë.

Më Shumë

Rahoveci dënohet me 650 euro

Skuadra e Rahovecit është dënuar përsëri nga Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka bërë të ditur vetë klubi në fjalë. Sipas njoftimit të lëshuar para pak çastesh, Rahoveci është...

Sekuestrohen dhjetëra kavanozë mjaltë dhe 40 kg kaçkavall në Prevallë

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se të shtunën ka sekuestruar dhjetëra kavanozë mjaltë dhe 40 kilogramë kaçkavall në Prevallë të Prizrenit. Ato...

Lajmet e Fundit