15.8 C
Prizren
E hënë, 25 Shtator, 2023

Nxirret i gjallë një person që kishte rënë në bunar në Suharekë

Organizata Vullnetare Zjarrfikësit dhe Shpëtimit kanë arritur ta nxjerrin të gjallë një person që kishte rënë në bunar.

Ngjarja ka ndodhur në Shirokë të Suharekës rreth orës 08:30. Gjendja e tij është stabile dhe jashtë rrezikut për jetë.

“Sot rreth orës 08:30 min Zjarrfikësit kanë arritur të shpëtojnë një person që kishte rënë në bunar në Fshatin Shirokë, falë intervenimit shpejt nga Zjarrfikësit personi shpëtohet i gjallë me shëndet të mirë”, thuhet në njoftimin e kësaj organizate.

128 vjetori i lindjes së Avni Rustemit, atdhetari që vlerësohet për idetë e tij demokratike e revolucionare

Muzeu Historik Kombëtar kujton sot në 128-vjetorin e lindjes, patriotin dhe atdhetarin e shquar Avni Rustemin. Avni Rustemi lindi në Libohovë, në një familje atdhetare....

Haradinaj: Kosova në NATO është zgjidhja

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka deklaruar se Kosova duhet të anëtarësohet në NATO, dhe se kjo sipas tij është...

Lajmet e Fundit