34.8 C
Prizren
E shtunë, 13 Korrik, 2024

Ortopedi i QKUK’së tregon gjendjen shëndetësore të Nexhmije Pagarushës

Mbrëmë vonë, ikona e muzikës shqiptare, Nexhmije Pagarusha është dërguar urgjent në Emergjencën e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës.
Ajo kishte pësuar një lëndim në banesën e saj në Ulpianë dhe i ishte përkeqësuar gjendja.

Por, pas trajtimit mjekësor që iu ofrua në Qendrën Radiologjisë, bilbili shqiptar është më mirë. Këtë e ka konfirmuar për Indeksonline, ortopedi që është marr me rastin, Sami Deliu.

“Gjendja e përgjithshme e zonjës Pagarusha tani ka filluar të përmirësohet. Ajo ka një lëndim të boshtit kurrizor, respektivisht unazës së katërt, si pasojë e rrëzimit në shtëpi”, ka thënë Deliu.

Sipas tij, në repartin e Radiologjisë janë ndërmarr të gjitha masat e nevojshme në rastin e Pagarushës.

“Kemi marr të gjitha masat, i kemi vendos korset. Gjendja e tanishme është stabile, andaj planifikojmë që shumë shpejt të lirohet në shtëpi”, ka shtuar Deliu.

 

Më Shumë

Ish-kryetari i Malishevës Ragip Begaj dhe ish-ministri Bajram Hasani dënohen me nga dy vite e gjysmë burgim

Gjykata e Prishtinës e ka shpallur fajtor ish-kryetarin e Malishevës, Ragip Begajn, dhe e ka dënuar me burgim prej 2 vite e gjysmë. Begaj është...

Zirkzee do t’i kushtojë Manchester United 61 milionë euro

Ka raportime në Itali se kostoja e vërtetë që Manchester United po paguan për Joshua Zirkzee mund të arrijë në 61 milionë euro, por...

Lajmet e Fundit