28.8 C
Prizren
E diel, 7 Gusht, 2022

Pamje se si ndodhi grabitja në Prizren, ku u kërcënua me thikë shtetasi japonez

Një rast grabitje ndodhi dje në sheshin “Shatërvan” të Prizrenit.

 Shtetasi japonez është grabitur nën kërcënimin e thikës nga tre persona të dyshuar e që njëri prej tyre është kapur nga Policia e Kosovës.

Sinjali ka siguruar pamje ekskluzive nga momenti i grabitjes, teksa shihen tre persona duke ecur në një drejtim, pas një kohe të shkurtër, takohen me viktimën dhe njëri prej tyre i lidh duart, ndërsa tjetri e kërcënon me thikë.

Sipas pamjeve të siguruara nga Sinjali, tre të dyshuarit përveç grabitjes që i bënë shtetasit japonez e terrorizuan edhe me kërcënimin me thikë.

Njëri nga tre të dyshuarit, fatmirësisht ka rënë në pranga të Policisë, sipas informatave të para ai është një i mitur.

I mituri është shoqëruar në stacion policor për intervistim dhe ndaj tij është iniciuar rasti ‘Grabitje’.

Me vendim të prokurorit ndaj të dyshuarit është shqiptuar masa e ndalimit në kohëzgjatje prej 24 orësh.

Më Shumë

Peci: 200 ton speca somborkë prodhim vendor do të nisen për eksport në Suedi

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Faton Peci ka njoftuar se sot po përgatiten 200 ton speca somborkë prodhim vendor për eksport në...

Një viktimë dhe 930 raste të reja me COVID-19 në Kosovë

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve të fundit një person ka humbur jetën nga COVID-19. Gjatë këtyre orëve janë regjistruar 930 raste të...

Lajmet e Fundit