24.8 C
Prizren
E shtunë, 25 Maj, 2024

Prizren/ Hajni në orët e vona të natës, thyen derën e një lokali dhe vjedh afro 500 euro

Fenomen shqetësues për qytetarët e Kosovës janë bërë vjedhjet e shpeshta nëpër vetura, banesa, shtëpi, institucione financiare, e dyqane, duke shkaktuar humbje e pasiguri, raporton Gazeta Sinjali.

Një rast i tillë i vjedhjes, ka ndodhur mbrëmë rreth orës 02:52, në një lokal në fshatin Piranë të komunës së Prizrenit.

Sinjalizuesi ka dërguar pamje në redaksinë e Gazetës Sinjali, teksa në videon e parë, shihet hajni duke u përgatitur për të hyrë brenda në lokal.

I dyshuari si fillim nis të vëzhgojë situatën, pastaj e mbulon kokën me kapuç dhe niset me vrap drejt e në lokal. Menjëherë si afrohet tek dera, e thyen atë dhe futet brenda.

Sinjalizuesi bën të ditur se hajni përveç dëmit material që ka shkaktuar, ka arritur të vjedhë edhe një shumë parash afro 500 euro, para këto që ishin mbledhur për bamirësi.

Më Shumë

Vdes një grua në Prizren, familjarët thonë se nuk iu është dhënë tretman mjekësor

Një grua ka vdekur dje në Prizren. Sipas familjarëve asaj nuk i është dhënë tretman mjekësor dhe si pasojë viktima ka vdekur pas një...

Oficeri gjerman për ngjarjen në Prizren: Ishte një person i vdekur, disa të marrë peng, e konsideroja situatën si akt penal

Oficeri i Ushtrisë Federale të Gjermanisë, Dietrich Klaus-Jensch tha se në kohën kur kishte shkuar që të kryente bastisjen në ish-godinën e MUP-it në...

Lajmet e Fundit