3.8 C
Prizren
E mërkurë, 29 Nëntor, 2023

Pas Çekisë, Shqipëria mposht edhe Bullgarinë

Kombëtarja e Shqipërisë, ka vazhduar me formën e shkëlqyer, duke mundur sonte Bullgarinë, me rezultat 2-0.

Kuqezinjtë dhe skuadra bullgarë u përballen në “Air Albania” në një miqësore joshëse.

Të besuarit e brazilianit Sylvinho të cilët pak ditë më parë mposhtën Çekinë, duke bërë hapin gjigant në garë për kualifikim në Evropianin “Gjermania 2024”, sonte bën një tjetër paraqitje të mirë.

Skuadra shqiptare me disa ndryshime në formacion, përmes Qazim Laçit zhbllokoi ndeshjen duke kaluar në epërsi prej 1-0.

Sfidë interesante është luajtur edhe në fraksionin e dytë, me iniciative e kuqezinjve të cilët Muçit dyfishuan avantazhin në 2-0, rezultat më të cilin edhe u mbyll kjo miqësore.

Më Shumë

Moti sot i vranët dhe me intervale me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se sot mban mot i vranët dhe me intervale me diell. “Në mëngjes parashihet që në shumë territore të ketë...

Keqpërdorim i trefishtë i detyrës zyrtare për ndërtim rrugësh në Suharekë

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur aktakuzë ndaj tre të pandehurve, për veprat penale penale “Keqpërdorimi i pozitës apo autoritetit zyrtar” dhe“Keqpërdorimi dhe mashtrimi...

Lajmet e Fundit