30.8 C
Prizren
E hënë, 17 Qershor, 2024

PDK rikthen Rahovecin

IdrizVehapi-rahovec-pdkPartia Demokratike e Kosovës, ka arritur që të rikthehet në Komunën e Rahovecit.

Burime të reporteri.net, nga atje, bëjnë të ditur se kandidati i kësaj partie, Idriz Vehapi ka fituar në garën për kryetar të komunës, përballë kundërkandatit të tij nga AAK, Smajl Latifi.

Gjithashtu bëhet e ditur, se tanimë simpatizantët e PDK-së, kanë filluar festën në këtë komunë.

Më Shumë

Konjufca: Lidhja e Prizrenit, njëra prej dy ngjarjeve më të rëndësishme të kombit tonë

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, duke folur për rëndësinë historike të ngjarjes së Lidhjes së Prizrenit, tha se është njëra prej dy...

Kryetari i LDK-së në Prizren ngushëllon familjen e Metë Shatrit

Kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK) në Prizren, Driton Selmanaj, ka shprehur ngushëllimet e tij të sinqerta familjes së veprimtarit dhe...

Lajmet e Fundit