37.8 C
Prizren
E premte, 19 Gusht, 2022

Sali Asllanaj i LDK-së fitues në Suharekë

SaliAsllanaj-LDK-suharekeDuket se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, të jetë humbsja më e madhe e këtyre zgjedhjeve.

Deri tani humbja e saj është konfirmuar, në Pejë, Rahovec, dhe tani edhe në Suharekë. Burime të reporteri.net, nga Suhareka bëjnë të ditur, se kandidati i LDK-së, Sali Asllanaj ka fituar kundrejt Bali Muharremajt të AAK-së, me rreth 1 500 vota dallim,transmeton tribuna.

Fitorten e ka shpallur edhe Mimoza Kusari – Lila në Gjakovë. Atëherë AAK rikthehet shumë mbrapa, duke mbajtur pushtetin vetëm në Deçan dhe Junik.

Më Shumë

Lajmet e Fundit