11.8 C
Prizren
E premte, 1 Mars, 2024

Sali Asllanaj i LDK-së fitues në Suharekë

SaliAsllanaj-LDK-suharekeDuket se Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, të jetë humbsja më e madhe e këtyre zgjedhjeve.

Deri tani humbja e saj është konfirmuar, në Pejë, Rahovec, dhe tani edhe në Suharekë. Burime të reporteri.net, nga Suhareka bëjnë të ditur, se kandidati i LDK-së, Sali Asllanaj ka fituar kundrejt Bali Muharremajt të AAK-së, me rreth 1 500 vota dallim,transmeton tribuna.

Fitorten e ka shpallur edhe Mimoza Kusari – Lila në Gjakovë. Atëherë AAK rikthehet shumë mbrapa, duke mbajtur pushtetin vetëm në Deçan dhe Junik.

Më Shumë

“Do të shkoj në shtëpi ta marr Kallashnikovin dhe do t’ju vras të gjithëve”, si u kërcënuan pjesëtarët e KFOR-it

Pjesëtarët e KFOR-it italian janë kërcënuar me vrasje nga dy persona në fshatin Lubiçevë të Prizrenit. Dy të dyshuarit lidhur me rastin tashmë janë prangosur...

Avokatët e shoferit që aksidentoi me veturë burrin e Shkurte Fejzës: Aksidenti ndodhi pa qëllim, klientit tonë iu konfiskua telefoni

Dy avokatët Gent dhe Blend Gjini, që përfaqësojnë shoferin që ka aksidentuar Hajrush Behlulin, kanë bërë një deklaratë për Telegrafin duke thënë se konfiskimi...

Lajmet e Fundit