17.8 C
Prizren
E hënë, 26 Shtator, 2022

Pensionohuni!

Eqrem Kryeziu dhe MujaI pari i ka 74 vjet ndërsa kolegu i tij 65.Fjala është për dy kandidatët për kryetar të komunës së Prizrenit, Ramadan Muja dhe Eqrem Kryeziu.Qyteti i Prizrenit mund të mburret se ka kandidatët me përvojën më të madhe jetësore.Mirëpo mosha e këtyre kandidatëve për dikënd nga shoqëria civile po paraqet problem. Valon Xhavani përfaqësues i shoqërisë civile në Prizren thotë se një kandidat komune në këtë moshë nuk kanë energji për të punuar.

“Partitë e mëdha në Prizren nuk patën guxim që të kenë kandidat më të rinj në moshë përderisa ricikluan ish kryetarët e qytetit” tha Xhavani.
Ndërkaq Zafir Berisha kandidat i Bashkimit Demokratik për të parin e Prizrenit konsideron se LDK-ja dhe PDK-ja kanë gabuar kur kanë zgjedhur Ramadanin dhe Eqremin.

“Në moshën 65 vjeqare njerëzit pensionohen, të garosh me persona në këtë moshë për kryetar komune do të thotë që këto subjekte nuk kanë kapacitet” tha Berisha për KlanKosovën. Pavarësisht kritikave, PDK-ja dhe LDK-ja janë të kënaqur me kandidatët e tyre dhe synojnë fitoren në zgjedhjet e 3 Nëntorit.

Më Shumë

Dalin rezultatet e studentëve të pranuar në konvikte

Qendra e Studentëve në Prishtinë ka shpallur rezultatet për pranimin e studentëve në konvikte për  vitin akademik 2022/2023. Rezultatet janë publikuar në faqen e tyre...

Ylli mposhtet thellë nga Benfica në Ligën e Kampionëve

Kampioni i Kosovës në basketboll, Golden Eagle Ylli është mposhtur bindshëm nga ekipi portugez, Benfica me rezultat 92:67. Ndeshja e zhvilluar në Portugali nisi mirë...

E diela me diell

Lajmet e Fundit