16.8 C
Prizren
E shtunë, 10 Qershor, 2023

Për 24 orë policia gjobiti 451 qytetarë për mosrespektim të masave anti-COVID

Qytetarët në vazhdimësi janë duke u gjobitur nga Policia e Kosovës, pasi nuk janë duke i respektuar  masat e marra nga institucionet shëndetësore e shtetërore për parandalimin e përhapjes së COVID-19.

Vetëm gjatë 24 orëve të fundit Policia e Kosovës ka shqiptuar 451 gjoba për mosrespektim të masave anti-COVID-19.

Ndryshe, Ligji për Pandeminë ka 29 nene, ndërsa rregullon çështjen e parandalimit, menaxhimit dhe kontrollit të pandemisë COVID-19.

Në nenin 24 pika 5 të këtij Ligji, të gjithë ata të cilët nuk mbajnë maskë do të dënohen me 35 euro. /Telegrafi/

Më Shumë

Aksion kundër drogës në lagjen ‘Tusuz’ të Prizrenit

Njësia e Antidrogës në Policinë e Kosovës është duke realizuar një aksion në qytetin e Prizrenit. Aksioni po kryhet në lagjen 'Tusuz', ku pritet të...

Brenda luftës së talebanëve kundër drogës – të korrat e lulëkuqes së opiumit janë ulur

Duke balancuar një pushkë sulmi AK-47 të varur rreth shpatullës së tij të majtë dhe me një shkop të madh në dorën e djathtë,...

Lajmet e Fundit