5.8 C
Prizren
E shtunë, 3 Dhjetor, 2022

Përkujtohet profesor Besnik Krasniqi

Profeaori i gjimnazit “Gjon Buzuku” në Prizren,Besnik Krasniqi, u përkujtua sot, në një vjetorin e vdekjes .

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, tha se profesor Krasniqi ishte atdhedashës.

Postimi i Totajt

Për nder të jetës dhe veprës së Profesor Besnik Krasniqit, sot kemi organizuar Akademik Përkujtimore, në përvjetorin e ndarjes së tij nga jeta.

Profesori Besnik Krasniqi ishte atdhedashës, kontribues në arsimimin dhe edukimin e gjeneratave të shumta, luftëtar, aktivist e njeri fisnik.

Humbja e hershme e Besnikut është humbje për gjithë qytetin, për jetën intelektuale, politike e shoqërore. Do e kujtojmë përherë kontributin dhe veprat e tij!

I qoftë i lehtë dheu i Kosovës e kujtimi për të qoftë i përjetshëm!

Më Shumë

Zelensky thotë se Ukraina nuk do të jetë kurrë një vend shkatërrimi

Presidenti i Ukrainës, është zotuar se vendi i tij “nuk do të jetë kurrë një vend shkatërrimi” dhe paralajmëroi për sulmet e vazhdueshme të...

SHBA po shqyrton ‘zgjerimin dramatik’ në stërvitjen e trupave ukrainase

Uashingtoni po konsideron zgjerimin e ndjeshëm të trajnimit që ushtria amerikane ofron për trupat ukrainase, kanë thënë për CNN shumë zyrtarë amerikanë. Sipas mediave të...

Moti për sot

Lajmet e Fundit