25.8 C
Prizren
E mërkurë, 4 Tetor, 2023

Përleshje me thika në Rahovec, arrestohen pesë persona

Janë arrestuar pesë person, të cilët dyshohet se pa një mosmarrëveshje janë përleshur në Xërxë të Rahovecit.

Siç thuhet në njoftim, rasti ka ndodhur gjatë mbrëmjes së djeshme, ku të dyshuarit janë përleshur me thikë dhe tre viktima ka pësuar lëndime trupore.

Si pasojë e lëndimeve viktimat menjëherë kanë pranuar tretman mjekësor.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit të gjithë të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

Biblioteka e Prizrenit ofron kushte të mira për lexuesit

Nxënës, studentë dhe pensionistë e shfrytëzojnë hapësirën e bibliotekës së Prizrenit për të lexuar në çdo kohë. Pra, ata që e shfrytëzojnë bibliotekën janë...

Driton Selmanaj zgjedhet kryetar i degës së LDK-së në Prizren

Driton Selmanaj, është zgjedhur kryetari i Degës së Lidhjes Demokratike të Kosovës në Prizren. Kjo u bë e ditur nga shefi i Grupit Parlamentar të...

Lajmet e Fundit