15.8 C
Prizren
E premte, 31 Maj, 2024

Mozzik: Trishtohem nga njerëzit që thonë ‘nuk besoj në Zot’

Rap-artisti shqiptar, Mozzik, merr shpesh vëmendje me postimet që publikon në rrjete sociale.

Përveç projekteve të reja muzikore, ai në disa raste përcjell edhe mesazhe për të gjithë ata që e ndjekin në Instagram.

E së fundmi, duke qenë një praktikues i fesë islame, Gramos Aliu (emri i vërtetë), ka shpërndarë një të tillë.

“E unë ende trishtohem nga njerëz që zgjohen në mëngjes e thonë ‘Nuk besoj në Zot’. Disa thonë ‘Nuk ka Zot’. E trishtë vërtetë e trishtë”, tha fillimisht ai.

27 vjeçari tutje shtoi: “Zoti iu bëftë nga të sinqertit secilin juve që falënderoni Zotin e i luteni vetëm atij e askujt tjetër”.

“Zoti nuk ka Instagram, por që është ndjekësi më i madh që kemi në jetën tonë”, thekson në fund ylli nga Ferizaj.

I njëjti sivjet vlen të ceket se ka qenë mjaft i angazhuar edhe me mbrëmje e koncerte. /Telegrafi/

Më Shumë

U mbajt mbledhja e Komitetit për Politikë dhe Financa e Kuvendit të Prizrenit

Komiteti për Politikë dhe Financa të Kuvendit të Prizrenit shqyrtoi  çështjet kyçe dhe miratuan rekomandimet për seancën e radhës. Kryesuesja e Komitetit, Antigona Bytyçi, njoftoi...

Moti sot me temperatura deri në 25 gradë celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se moti me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas njoftimit të këtij instituti, temperaturat maksimale të ditës...

Lajmet e Fundit